Skip to content

Słodycze reklamą

2011 Styczeń 28
by admin

Reklama dźwignią handlu – tak często mówi się o różnego typu działaniach marketingowych, które są nieodłącznym elementem prowadzenia biznesu we współczesnym świecie. Zresztą kiedyś było podobnie – z tym że nie wymagało aż tak nachalnej reklamy, jak obecnie. A teraz owa reklama jest wszechobecna do tego stopnia, że wchodzi na coraz to nowe grunty, powstają jej nowe rodzaje i odmiany. W tym także słodycze reklamowe z logo. Jeśli nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, czymże właściwie one i na czym polega idea ich istnienia, to warto zastanowić się nad intelektualnym rozwinięciem znaczenia tegoż zwrotu. Sam pomysł utworzenia – jeśli można użyć takiego właśnie słowa w tym przypadku – tego rodzaju słodyczy, które będą w jakiś sposób spełniały funkcje reklamowe, jest zresztą dość pomysłowy. Skoro bowiem tak wiele różnego rodzaju produktów, a nawet i usług, spełnia rolę owej, wspomnianej na samym początku, dźwigni handlu, to czyż i słodkości, które tak lubimy i kojarzą nam się właściwie tylko pozytywnie, nie mogłyby do tego służyć?

W kwestii słodyczy i ich walorów nie tylko smakowych, ale i reklamowych, to przy okazji omawiania tej drugiej kwestii wspomnieć powinniśmy o tym, jak wielkie znaczenie odgrywają w tym przypadku opakowania tychże słodkości. Nikt zresztą, kto poważnie traktowałby sprawę, nie mógłby powiedzieć, że wszystko to jest bez znaczenia i wygląd zewnętrzny produktu cukierniczego nie ma kompletnie znaczenia. A, przypomnijmy, chodzi tutaj o coś, co szczególnie zwiększa wpływ tegoż opakowania: reklama, którą będzie ono kształtowało.

Wszystkie powyższe przemyślenia (oraz te, które mogły się zrodzić w naszej głowie podczas lektury tych słów) zapewne potwierdzą to, że pakowanie towarów ma ścisły związek z ich reklamowaniem. Chodzi tu oczywiście o wygląd tego opakowania. Jeśli bowiem będzie ono wykonane w sposób prawdziwie profesjonalny może właściwie tylko zachęcić do kupna i wspaniale zareklamować nasz produkt. W przeciwnym razie – narobić wyłącznie sporo zamieszania i przysłowiowego bigosu. Choć ten do słodyczy nie należy.

No comments yet

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.