Skip to content

Hawana z artystyczną duszą.

2014 Lipiec 12
by admin

Ta legendarna stolica Kuby znana jest ze swoich budowli, takich jak katedra, znajdująca się w centrum starego miasta. Jako, że w ciągu całego roku panują tutaj przychylne warunki pogodowe, miejsce te poleca się turystom o każdej porze.

hawana

Oczywiście, znakiem rozpoznawalnym tego miejsca są kubańskie cygara, które uchodzą za najlepsze na całym świecie. Warto udać się do Teatru Narodowego, czy do urokliwych knajpek takich jak Bodeguita. To tam lubił swego czasu wpaść Ernest Hemingway na szklaneczkę whisky.

hawana nie znana

hawana nie znana2

Kina, teatry i sale koncertowe pozwalają każdemu turyście odkryć, czym jest „kubańską duszę”. Za centrum kubańskiego życia uważana jest powszechnie Plazza de Armas oraz  Palacio de los Capitanes Generales , gdzie znajduje się Museo de la Ciudad. W tym miejscu można zapoznać się z historią Hawany. Hawana w każdym wywołuje jakieś skojarzenia, jednak prawda jest taka, że nie sposób wyobrazić sobie tego wszystkiego, z czym będzie się okazja tam zetknąć. To po prostu przerasta oczekiwania turystów.

hawana cuba

Comments are closed.